Yaşam

Beylikdüzü Belediyesi’nin sanatseverleri buluşturacağı Kültürsem Tiyatro Festivali başladı.

24 Mayıs – 4 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan festivalde Kültürsem’den tiyatro eğitimi alan öğrencilerin hazırladığı 11 farklı oyun ücretsiz olarak sahnelenecek.

Kültür ve sanatla iç içe bir Beylikdüzü için çalışmalarını sürdüren Beylikdüzü Belediyesi’nin sanatseverleri buluşturacağı Kültürsem Tiyatro Festivali başladı. Belediyeye bağlı Kültürsem’de öğrenim gören öğrencilerin hazırladığı oyunların bir dönem sahneleneceği festivalin ilk gününde “Bir Shakespeare Rüyası” adlı oyun seyircilerin beğenisine sunuldu. 24 Mayıs – 4 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan festivalde, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi (BAKSM) Beylikdüzü Sahnesi’nde her gün farklı bir oyun ücretsiz olarak sahnelenecek.

11 farklı tiyatro oyunu sahnelenecek

Festival boyunca; 25 Mayıs Perşembe (Bugün) “Deli Bayramı”, 26 Mayıs Cuma “Çarşamba Pazarı -2”, 27 Mayıs Cumartesi “Şeyhler Ben Olsun”, 29 Mayıs Pazartesi “Curcuna Cuma”, 30 Mayıs Salı “Kadın Yanımızda Olsun” , 31 Mayıs Çarşamba “Bir Mahalle Ki”, 3 Haziran Perşembe “Aslında Hepimiz Deliyiz”, 3 Haziran Cumartesi 15.00 “Sevgili Doktor”, “Düdüklü Tencerede Kıymalı Bamya” ve Pazar 4 Haziran’da “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” sahnelenecek. . Tiyatro oyunlarını izlemek isteyen vatandaşlar ücretsiz biletlerini BAKSM gişesinden temin edebilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu