Teknoloji

Google Pixel 9 Serisinde Olması İstenen 5 Yenilik

Google Pixel modelleri popüler olsa da bazı eksiklikler kullanıcıların tercihini değiştirmesine neden olabiliyor. İşte Google Pixel 9’da olması istenen yenilikler…

Google, akıllı telefon pazarına Pixel serisi ile giriş yaptı. Türkiye gibi pek çok pazarda yer almasa da pek çok pazarda ciddi satış rakamlarına ulaşan şirket, her yıl yeni amiral gemileriyle etkinliğini arttırıyor. Ancak kullanıcıların forumlarda ve sosyal medya ağlarındaki eleştiriler kritik detayların dikkate alınması gerektiğini gösteriyor.

İşte Google Pixel 9’da Olması İstenen Yenilikler

Google, diğer akıllı telefon markalarına göre telefon geliştirmelerinde farklı strateji takip ediyor. Ancak birkaç detay, şirketin pazarda çok daha etkin halde olmasını sağlayabilir.

Google Pixel 9 Serisinde Olması İstenen 5 Yenilik

Geliştirilmiş Değil, Daha İyi İşlemci

Pixel serisinde Tensor adı verilen yonga setleri kullanılıyor. Google Pixel 9 modelinde geliştirilmiş bir işlemciye yer verilmesi beklense de kullanıcıların beklentisi çok daha yüksek performans sağlayacak daha iyi bir işlemciden yana. Apple ve Qualcomm’un çıtayı yükselttiği işlemci pazarında Google geride kalmış durumda. Üstelik Tensor işlemcilerin özellikle oyunlarda tutarsız performans sergilemesi, cihazların en çok eleştiri aldığı bölümlerin başında geliyor.

Daha İyi Kameralar

Cep telefonlarındaki kamera teknolojileri çok ileri seviyeye ulaşmış durumda. Piyasadaki pek çok kamera ve fotoğraf makinesinden dahi iyi sonuçlar verebilen bu cihazlar, kullanıcıların da beklentilerini arttırdı. Ancak Google Pixel serisinde kamera özellikleri orta segment modellerle yarışır durumda. Bu da kamera konusunda iyileştirmelerin yapılmasını zorunlu kılıyor.

Daha Hızlı Şarj

Pixel 8 Pro modelinde 30W şarj desteği sunan Google, bu konuda bazı yanıltıcı bilgilere de yer veriyor. Öyle ki en çok eleştirilen modellerden birisi olan Pixel 6’da reklamlarda 18W şarj hızı sunulmuştu. Ancak testler telefonların ancak 13W’a kadar çıkabildiğini gösterdi. 2024 yılında 60W ile 120W arasında değerler belirleyen diğer rakiplere göre Google 30W ile oldukça geride kalıyor.

Daha Fazla Depolama ve Seçenekler

Amiral gemisi modellerde depolama alanında daha yüksek seçenekler sunuluyor. UFS 3.1 ile piyasaya sunulan Pixel 8 Pro, amiral gemisi olmasına rağmen depolama alanı teknolojisi ile geride kalıyor. Diğer markaların en az UFS 4.0’a geçtiği dönemde Google Pixel 9’da mutlaka en yeni depolama teknolojisinin kullanılması gerekiyor. ayrıca depolama alanında satın almadan önce daha fazla seçenek de sunulmalı. Zira UFS 4.0 teknolojisi UFS 3.1’den iki kat daha hızlı ve %30 daha hızlı yazma ve %13 hızlı okuma hızları sunuyor.

Bitmeyen Ağ Sorunları

Pixel telefon kullanıcılarının en çok sorun yaşadığı alanlardan birisi ağ. Pixel 6’dan itibaren bu alanda iyileştirmeler yapılmış olsa da bu iyileştirmeler sorunları çözmede yeterli olmadı. Qualcomm ve Exynos’taki kadar iyi bir performans sunamayan Google, Google Pixel 9 ile bu soruna kesin bir çözüm getirmeli.

akoren-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu